Sajtóközlemények Vissza

Hatalmas kiugrási lehetőséget kaptak a dél-alföldi vállalkozások

SAJTÓKÖZLEMÉNY

 

Hatalmas kiugrási lehetőséget kaptak a dél-alföldi vállalkozások

– Szeged környéki beszállítók előtt nyílt meg a gyors csatlakozás lehetősége az Auchan áruházakba

Szeged, 2026.06.18. – Szegedre érkezett „A környék legjava” program keretében az Auchan Magyarország beszállítói fóruma. A fórumsorozat idei második állomásán a dél-alföldi régió termelői és élelmiszer-előállítói kaptak lehetőséget arra, hogy személyesen mutatkozzanak be az áruházlánc döntéshozóinak, és megismerjék az Auchan Magyarország beszállítói rendszerébe vezető utat.

Közel 50 fő jelent meg a potenciális partnerek közül a szegedi beszállítói fórumon, amit azzal a céllal tartottak, hogy közvetlen kapcsolatot teremtsen a helyi vállalkozások és az Auchan beszerzői között, egyben valós piacra jutási lehetőséget adjon a minőségi, hazai termékeknek. A fórum résztvevői személyes tárgyalásokat folytathattak az áruházlánc szakembereivel, hogy termékeik egy vagy akár több Auchan áruház polcaira is bekerüljenek.

„A környék legjava program célja, hogy strukturált és átlátható piacra jutási lehetőséget biztosítson a hazai kis- és középvállalkozások számára. A kezdeményezés egyben hozzájárul ahhoz is, hogy a vásárlók minél több megbízható, minőségi és különleges helyi termékkel találkozhassanak az áruházak kínálatában, amelyet adott esetben Magyar Termék védjegy is igazol.

A program előzménye a tavalyi debreceni tesztfórum volt, amely egyértelműen megmutatta, hogy a helyi termékek iránti vásárlói kereslet mellett a termelők és gyártók részéről is jelentős az igény a modern kiskereskedelmi csatornákhoz való csatlakozásra. Az idei évben ezért már szervezett fórumsorozatként folytatódik a kezdeményezés. Az első állomás Budaörs volt, a második rendezvény pedig Szegeden várta ezúttal a dél-alföldi térség kisvállalkozásait.

A szegedi fórum iránt jelentős érdeklődés mutatkozott: összesen 136 vállalkozás jelentkezett, amelyek közül az Auchan beszerzői 32 cég képviselőivel, mintegy 50 potenciális partnerrel találkoznak személyesen. A vállalkozások harmada friss termékekkel – például pékáruval, húsáruval vagy zöldség-gyümölccsel –, egyharmada tartós élelmiszerekkel, míg további harmaduk italokkal jelentkezett. A fórumon bemutatott kínálat rendkívül változatos volt. A beszerzők által kiválasztott termékek között olyan innovatív és prémium kategóriás árucikkek is szerepeltek, mint a puffasztott gabonaalapú snackek, vitaminszeletek, funkcionális csokoládék, fűszerek, tejtermékek, rizsalapú édességek, smoothie-k, különleges kolbászok, szalámik, pékáruk, gyümölcsborok, savanyúságok, saláták, mikrozöldek, vegán húshelyettesítők vagy éppen zöldséglekvárok.

A rendezvény tapasztalatai azt is megerősítették, hogy a sikeres beszállítóvá válás kulcsa ma már jóval több egy kiváló terméknél. A hosszú távú együttműködéshez stabil minőségre, megbízható működésre, megfelelő csomagolásra és kiszámítható logisztikai háttérre is szükség van. Az Auchan ugyanakkor nem csupán elvárásokat fogalmazott meg a leendő partnerekkel szemben, hanem szakmai támogatást és útmutatást is nyújtott számukra a fejlődéshez és a piacra lépéshez, hiszen a fórum különlegessége, hogy nem csupán elméleti, hanem azonnal hasznosítható tudást is ad. Az Auchan szakértői bemutatták a beszállítóvá válás feltételeit – a minőségbiztosítástól, a csomagolási és megjelenési sztenderdeken át az árazásig –, lerövidítve ezzel a hónapokig tartó egyezetetési és tanulási folyamatot.

Fórumunk fő üzenete az, hogy a piacra jutás elérhető, de nem elég pusztán néhány jó termék, egy márka, a tudatos felkészülés is szükséges hozzá. A cél közös, hiszen minden résztvevő – beleértve az Auchant is – szeretne a programnak köszönhetően versenyképesebbé válni a kiskereskedelemben” – foglalta össze a kezdeményezés lényegét Nagy Attila, az Auchan Magyarország értékesítési és működési igazgatója.

„A helyi termelők számára az országos kereskedelmi láncokba való bekerülés komoly növekedési lehetőséget jelent. A Magyar Termék védjegyrendszer húsz éve segíti a hazánkban gyártó vállalkozásokat abban, hogy ellenőrzött, tanúsított termékeikkel erősítsék a fogyasztói bizalmat. A Magyar Termék védjegyeket ma már a vásárlók több mint kilencven százaléka ismeri, és a leghitelesebb hazai eredetet jelölő védjegyek közé tartoznak. A védjegyhasználókat nemcsak a tanúsítással, hanem saját marketing- és kommunikációs eszközeinkkel is támogatjuk, hozzájárulva ahhoz, hogy termékeik láthatóbbá váljanak, és erősebb márkákat építhessenek. Örömmel veszünk részt az Auchan Magyarország „A környék legjava” programjában, amely új lehetőségeket teremt a helyi vállalkozások számára, és segíti, hogy egyre hazai termék jusson el a vásárlókhoz” – mondta Benedek Eszter, a Magyar Termék Nonprofit Kft. ügyvezetője.

Az országos hálózattal rendelkező kereskedők árbevétele és piaci részesedése folyamatosan növekszik, így a hazai termékek piacra jutásának megkerülhetetlen szereplőivé váltak. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara nyitott az együttműködésre az élelmiszer-kiskereskedelem szereplőivel annak érdekében, hogy a hazai élelmiszerek minél nagyobb arányban jelenjenek meg az üzletek kínálatában. A kis- és középvállalkozások számára kiemelten fontos a belföldi piaci jelenlét erősítése, valamint a visszatérő fogyasztói kereslet stabilizálása, hiszen ez alapvető feltétele a termelési folyamatok tervezésének, a mezőgazdasági alapanyag beszállító partnerekkel való együttműködés megszilárdításának. Ennek jegyében örömteli számunkra, hogy az Auchan Magyarország Kft.-vel folytathatjuk a 2025-ben indított programot, és segíthetjük az értéklánc szereplői közötti kapcsolatok bővítését” – mondta Szécsényi Tamás, a NAK élelmiszeripari igazgatója. 

„A környék legjava” program tehát nem csupán új értékesítési csatornát jelent a helyi vállalkozások számára, hanem fejlődési, márkaépítési és tanulási lehetőséget is, azzal, hogy a legjobb hazai termékeket minél szélesebb vásárlói körhöz juttatja el.

Háttérinformáció:

Az Auchan Magyarországról:

Az Auchan Magyarország Kft. többségi tulajdonosa az Auchan Csoport, kisebbségi tulajdonosa és a vállalatirányítási jogok gyakorlója 2024 vége óta az Indotek Group. A vállalat 1998-tól a hazai kiskereskedelem meghatározó szereplője: jelenleg 19 hipermarketet, 2 superstore-t, 3 szupermarketet, 19 benzinkutat, egy országos lefedettségű online áruházat, valamint egy innovációs tesztprojektként futó automatizált Auchan GO egységet üzemeltet, összesen mintegy 5200 munkavállalót foglalkoztatva. Az Auchan küldetése a vásárlók életminőségének javítása széles termékválasztékkal, kedvező árakkal és fenntartható működéssel.
A vállalat küldetése: Elérhető. Élmény. Minden élethelyzetben.

További információ:
www.auchan.hu

 

A Magyar Termékről:

A Magyar Termék Nonprofit Kft. a hazai termékek népszerűsítését és az azt előállító vállalkozások piaci pozíciójának erősítését szolgáló szervezet, amely 2006 óta működteti a Magyar Termék védjegyrendszert. A védjegy mára széles körben ismert és elismert jelölés, mely mögött ellenőrzött rendszer, többlépcsős tanúsítás áll. A szervezet két évtizede dolgozik azon, hogy a hazai értékteremtés látható, felismerhető és hiteles legyen a piacon. Ez alatt a húsz év alatt jelentős szakmai és gazdasági közösség épült fel a Magyar Termék körül: ma közel 250 vállalat, mintegy 6000 termék és 48 ezer munkavállaló munkája kapcsolódik a védjegyrendszerhez. 

További információ: https://amagyartermek.hu/

 

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamaráról:

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) a magyar agrár- és élelmiszeripar legnagyobb szakmai köztestülete, amely a gazdálkodók, élelmiszeripari vállalkozások és vidéki gazdasági szereplők érdekképviseletét látja el. A 2013-ban létrehozott szervezet közel 400 ezer tagot fog össze, és meghatározó szerepet tölt be az agrárgazdaság fejlesztésében, a szakmai tudásmegosztásban, valamint a piaci lehetőségek bővítésében. A Kamara célja, hogy támogassa a hazai termelők versenyképességének növelését, elősegítse a rövid ellátási láncok erősítését, és hozzájáruljon a magyar élelmiszerek piaci jelenlétének növeléséhez.

A NAK küldetése a magyar agrárium és élelmiszeripar megerősítése, a termelők érdekeinek képviselete és a fenntartható, versenyképes gazdasági működés támogatása.

További információ: www.nak.hu